Az Európa Kollégium 2024-2025-ös tanévére vonatkozó ösztöndíjának ünnepélyes szerződés-aláírása
A kollégium harmadik alkalommal hirdette meg ösztöndíjpályázatát felsőbb éves szakkollégisták számára, a 2024/2025-ös tanév programjának keretében tíz ösztöndíjas hallgató kezdheti meg kutatómunkáját, egyéni mentori segítséggel. Az ösztöndíjszerződések ünnepélyes aláírásával egybekötött kerekasztal-beszélgetésre 2025. január 23-án került sor a kollégium dísztermében, amelyen részt vettek az idei nyertes pályázók és mentoraik, valamint az Országos Tudományos Diákköri Tanács és háttérintézményének munkatársai.
Snejder-Sára Ildikó igazgatónő köszöntötte a jelenlévőket, megkülönböztetett figyelemmel dr. Weiszburg Tamás professzor urat, az OTDT elnökét, Kovács Imolát, az OTDT jogászát, valamint Barabás Lilit, a HTDK munkatársát. Ezt követően, intézményvezető asszony néhány gondolatban összefoglalta az ösztöndíjprogram keretrendszerét, menetét és rendeltetését, kiemelve, hogy a harmadik éve folyó ösztöndíjazási projektum kezdeményezője Weiszburg professzor úr volt. Hozzátette, idén tíz kollégista nyerte el az ösztöndíjat, akik különféle tudományterületeken folytatják tanulmányaikat, így a program idén is interdiszciplináris jellegű. A kerekasztal-beszélgetésen szó esett az elmúlt két év ösztöndíjasainak TDK-n és egyéb konferenciákon való részvételéről, eredményeikről, a szakdolgozatok formai követelményeiről, a tanév menetéhez kapcsolódó feladatokról, illetve a Moodle-rendszer használatáról. Az ünnepélyes szerződés-aláírás előtt Weiszburg professzor úr kiemelte a tavasszal megrendezésre kerülő 37. Országos Tudományos Diákköri Konferenciát, amelyen való részvétel lehetőséget biztosíthat tudományos-szakmai tapasztalatszerzésre, kapcsolatteremtésre, nem csak a hallgatók, de mentoraik számára is.
A program idei ösztöndíjasai: Morvai-Rácz Richárd, Vadnai Erika, Simon Oszkár, Kopasz Petra, Miklós Miklós, Nagy Anikó, Angyal Nándor, Végső Vivienn, Gulyás Viktória, Mészáros Benedek.
A program célja, hogy olyan kutatásalapú szakdolgozatokat írjanak a hallgatók, amelyek által eredményesebben tudnak kapcsolódni a TDK-rendszeréhez, egyéb tudományos konferenciákon vegyenek részt, valamint lehetőségük legyen kipróbálniuk magukat a tudományos publikációk írásának gyakorlatában. Az ösztöndíjprogram által a felsőbb éves, tapasztalt kollégisták mentori segítséggel folytathatják az előző évek szakkollégiumi műhelyeiben megkezdett tudományos munkát.
Szedlár Ágnes
(Fényképezte: Horváth József)